Aikataulu

Perjantai 26.6. (Päivä 1)

10:00

Tapahtumakanslia auki (Piazza)

12:00

MTB Expo-alue auki

Testiajoja ja myyntipisteitä.

Gravel Ride Tahko

Soratieajotapahtuma Gravel Ride Tahko. Startti Piazzalta.

13:00

Ajokoulu alkaa

Ajokoulun tarjoaa Fillari-lehti. Huom. Ajokoulu vain ennakkoon ilmoittautuneille. Ilmoittautuminen muun ilmoittautumisen yhteydessä. Osallistuminen ajokouluun maksutonta.

15:00

Ajokoulun maasto-osuus alkaa

Ajokoulun tarjoaa Fillari-lehti. Huom. Ajokoulu vain ennakkoon ilmoittautuneille. Ilmoittautuminen muun ilmoittautumisen yhteydessä. Osallistuminen ajokouluun maksutonta.

17:30

Easy Rider 15 km lähtö

18:00

MiniMTB lähtö

MiniMTB:llä on valittavana noin 2 km:n ja 5km:n pituiset lenkit helppoalustaista reittiä pitkin. Kummankin reitin alku ja loppu ovat samat. Lapset ja tarvittaessa saattaja pyöräilevät MiniMTB:n ilmaiseksi. Kaikki ennakkoon ilmoittautuneet lapset saavat kisanumeron, ajanoton ja palkinnon sekä pyöräilyn päätteeksi ruokailun pastabuffetissa. Ilmoittaudu tästä.

MiniMTB 2020 – Kuopion kaupungin mahdollistama

20:00

15 km palkintojen jako

Palkintojen jako, 3 parasta P/T10-14

21:00

Tahko MTB Expo-alue kiinni

22:00

Tapahtumakanslia kiinni (Piazza)

24:00

Night 60 km ja Ultimate 240km lähtö piha-alueella